Subiektywnie o…

Chromebook Pixel

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał nowy produkt sygnowany przez Google. Mowa oczywiście o Chromebook Pixel. Jak można zauważyć na prezentowanych zdjęciach Pixel prezentuje się jako zwykły, bardzo dobrze wykonany laptop. Pierwsze co rzuca się w oczy to prostota. Osobiście uważam, że tak projektowane urządzenia są po prostu piękne.
Ogólnie rzecz biorąc Chromebook Pixel ma szansę zaistnieć na rynku. Ma szansę gdyby nie jedna rzecz. Cena. $1449 to według mnie trochę za dużo jak na zwykły laptop do przeglądania www i sprawdzania poczty, a sam Chrome OS ma kilka ograniczeń, jednym z nich jest niewielka liczba (przydatnych) aplikacji. Porównując go np do MacBooka Pro 13″ Pixel wypada wypada przeciętnie.


Porównanie CBP vs. rMBP13  Infografika via makoweabc.pl

Porównanie CBP vs. rMBP13
Infografika via makoweabc.pl

Jak widać na powyższej grafice kupno Pixela może być lekko nieopłacalne gdyż za $50 mamy możemy nabyć sprzęt ma którym mamy pełnoprawny system i na którym można zainstalować masę przydatnych aplikacji.
Podsumowując: Google lekko przesadziło z ceną za komputer który ma służyć do przeglądania internetu, sprawdzani poczty i edycji dokumentów.