Subiektywnie o…

Jailbreak? Why not.

Dla wielu osób Jailbreak kojarzy się jedynie z możliwością instalowania pirackich wersji oprogramowania. Jest ot jednak bardzo błędne myślenie. Jailbreak dzięki odblokowaniu dostępu do systemu plików umożliwia programom znacznie głębszą ingerencję w system i dodać kilka przydatnych funkcji, których iOS (jeszcze) nie posiada.
I to właśnie dla takich tweak’ów postanowiłem na swoich iUrządzeniach zrobić Jailbreak. Sam proces odblokowywanie iOS jest niezwykle prosty i sprowadza się do wykonania kilku kroków a cały proces trwa kilka minut.
Zaraz po ponownym uruchomieniu telefonu uruchomiłem Cydię i zainstalowałem dwa programy.
Jeden z nich to SBsettings, który umożliwia nam szybko dostęp do najczęściej używanych opcji tj. ustawienia WiFi, 3G czy bluetooth. Po prostu aplikacja którą musisz mieć.
Kolejnym programem który zainstalowałem jest Auxo który znacząco modyfikuje podgląd uruchomionych w iOS aplikacji. Działanie program przedstawiono na poniższym filmie:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=J4Q_97exnJk

Tak więc jeśli macie iOS 6.0.1, a zapewne macie, polecam wykonanie Jailbreak’a na waszych urządzeniach i wypróbowanie możliwości jakie niesie za sobą instalacja aplikacji spoza oficjalnego sklepu Apple.