Subiektywnie o…

Powody, dla których nie warto przesiadać się na Androida z iPhone’a lub iPada

Powody, dla których nie warto przesiadać się na Androida z iPhone’a lub iPada
iPhone’a mam prawie od początku jego istnienia, a z samego iOSa korzystałem od wersji 1.1.2, z którą przyszedł mój telefon, aż do obecnego 6.1.2 i prędko nie zamierzam tego zmienić. Pomimo, że niedawno nabyłem Nexusa 4, które recenzję znajdziecie tutaj, to nie potrafię się na niego przesiąść w 100%.

Wojtek Pietrusiewicz opisuje dlaczego Android nigdy nie zastąpi mu iOS. Musze przyznać że zgadzam się z tym co Wojtek napisał. Sam przez prawie 2 lata korzystałem z HTC Desire HD. Wtedy Android (w wersji 2.x) z nakładką HTC wydawał mi się bardzo dobrym systemem. Wszystko zasadniczo działało sprawnie. Sam wygląd systemu także robił na mnie dobre wrażenie. Ale zanim się przyzwyczaiłem do tego systemu upłynęło trochę czasu.

Na początku trzeba było przebrnąć przez masę opcji konfiguracyjnych które czasami były „poukrywane” w różnych, dziwnych miejscach. Później zacząłem intensywnie eksperymentować z instalacją Custom ROMów i poprawą wydajności mojego HTC DHD bo z czasem (oraz rosnącą liczbą zainstalowanych aplikacji) okazało się, że nie działa on tak samo jak na początku. Ale po przetestowaniu kilku popularnych ROMów telefon w końcu zaczął działać płynnie.

Nie mówię, że Android jest beznadziejny a iOS jest „jedynym słusznym systemem”. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Najnowsza wersji Androida jest o niebo lepsze niż jego poprzednie wersje. Google wiele się nauczyło przez ten czas. Oby kolejne wersji ich systemu były jeszcze lepsze.