Subiektywnie o…

Facebookowy spamatak – aktualizacja

Jak wiadomo Facebook jest ogromną bazą danych użytkowników użytkowników, którzy czasami klikną o jeden „lubię to” za dużo. To jedno kliknięcie, często wymuszone przez różnego rodzaju strony specjalizujące się w tego typu procederze jaki jest zbieranie „lajków”, czasami niesie za sobą dość poważne konsekwencje.

Mało kto wie i rozumie co tak naprawdę dzieje się jeśli polubimy jakąś stronę/usługę/aplikację lub cokolwiek podobnego. Najczęściej kończy się to tak, że dajemy dostęp osobom trzecim do naszych danych jakie wprowadziliśmy w naszym profilu na Facebooku. Kolejną rzeczą jest to, że taka „polubiona” strona/aplikacja publikuje w naszym imieniu posty na tablicy, wysyła wiadomości oraz zaprasza naszych znajomych do skorzystania mega-super-odlotowej promocji/usługi lub po prostu wysyłany jest link do aplikach która tak na prawdę okazuje się wirusem.

I w ten sposób po zalogowaniu się na nasz profil oczom naszym ukazuje się najczęściej masa nieprzydatnych, drażniących wpisów.
Dla tego pamiętajcie: uważajcie na to w co klikacie. Bo czasami jeden klik może skutecznie uprzykrzyć życie wam i waszym znajomym.

PS: jeden z przykładów wykorzystania FB w celu wyłudzenia danych: Też dałeś się na to nabrać? Twoi znajomi cię wyśmieją! @ tech.wp.pl

–Aktualizacja–
A tu kolejny przykład jak można w łatwy sposób wyłudzić ok użytkownika Facebooka dane i za spamować swoich znajomych: Uwaga na kolejny scam na Facebooku: twojemiastofb.pl, czyli “Ania i Piotrek na zawsze w naszych sercach [*]“ @ niebezpiecznik.pl