Subiektywnie o…

Microsoft Word, Excel, PowerPoint i OneNote for iPad prawie za darmo

Od wczoraj dostępne są do pobrania długo oczekiwane aplikacje Microsoftu: Word, Excel, PowerPoint i OneNote dla iPada. Programy oferują praktycznie to samo co ich desktopowe wersje. Wydawałoby się, że wszystko jest OK. Zwłaszcza, że aplikacje są do pobrania całkowicie za darmo. Ale wystarczy rzut oka na opis i już wszystko jest jasne.

Chcąc edytować i tworzyć dokumenty w aplikacjach pakietu Office dla iPadów, musisz mieć odpowiednią subskrypcję usługi Office 365

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodać należy, że cena rocznej subskrypcji Office 365 który można nabyć już za 429,99 zł (99,99 Euro). Dodać należy, że w ramach rocznego abonamentu otrzymujemy między innymi:

  • Najnowsze aplikacje pakietu Office
  • Office na większej liczbie urządzeń
  • Dodatkowe 20 GB przestrzeni dyskowej online w usłudze OneDrive
  • 60 minut miesięcznie na rozmowy z całym światem przez Skype’a

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Microsoftu.

Zrzut ekranu 2014-03-28 o 14.50.52

W moim odczuciu to i tak trochę za mało jak na taką cenę. Zwłaszcza kiedy spojrzymy na cenę aplikacji z logo Apple: Pages, Numbers i Keynote które są dużo tańsze i oferują podobną funkcjonalność a wszyscy Ci którzy kupili nowego iPada dostali je całkowicie za darmo.
Podejrzewam, że większość użytkowników którzy nie będą zmuszani do pracy z wykorzystaniem pakietu Office będzie szukało alternatywy bo cena jest po prostu za wysoka.