Subiektywnie o…

iPhone 6 z ekranem 4.7″ na tle innych telefonów

Wojtek Pietrusiewicz:

Jak patrzycie na górne zestawienie z iPhone’ami z ekranami 3.5″ oraz 4″ to nowy model wygląda całkiem sensownie – niewiele większy i potencjalnie oferujący większą przestrzeń roboczą lub powiększenie całości, aby było łatwiej na to patrzeć. Ale to tylko pozory…

Warto przeczytać dla czego pomysł stworzenia większego telefonu nie do końca jest tak dobry jak by się mogło wydawać. Warto przeczytać te kilka (no dobra kilkadziesiąt) zdań i zastanowić się przez chwilę czy na prawdę potrzeba nam iPhonea z ekranem 4.7″.

Od razu zaznaczę, że zawsze znajdzie się grupa ludzi którzy stwierdzą, że telefon z większym ekranem jest lepszy. Ale jest to mała grupa na którą Apple nie powinno zasadniczo zwracać uwagi. Mam znajomego, który ma Samsunga Galaxy S4 (czy jak to tam się pisze) i jest z niego zadowolony. Bo i faktycznie telefon jest fajny, dobrze wykonany, wszystko działa sprawnie (tak przynajmniej twierdzi Andrzej) ale… jego rozmiar sprawia, że niemożliwe staje się jego obsługiwanie jedną ręką.
Nie wyobrażam sobie abym wyciągając telefon z kieszeni musiał go obsługiwać dwoma rękoma lub przesuwać go w dłoni aby sięgnąć jego górnej krawędzi. Obecny rozmiar iPhonea mi stanowczo wystarcza i nie wiem czy kupię kolejny model jeśli Apple postanowi zwiększy jego rozmiar.

Foto by Deuxani @ MacRumors Forum