Subiektywnie o…

Bezdomny dostaje mieszkanie. Tak powinna wyglądać prawdziwa pomoc

W naszym kraju, choć pewnie nie tylko w naszym, wydaje się wiele pieniędzy na wszelkiego rodzaju programy mające na celu pomoc osobom której, sytuacja materialna nie jest najlepsza. Ostatnio było dość głośno o tym, że Ministerstwo pracy wydało prawie 50 000 000 złotych (słownie: prawie pięćdziesiąt milionów złotych) na stworzenie… serwisu dla bezdomnych! To jakiś absurd. Nie można było spożytkować tych ogromnych środków w inny sposób? całą sprawa jest bardzo, bardzo zastanawiająca i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak ta głupia strona ma pomóc osobom bezdomnym. Ale ja nie o tym chciałem pisać.

Poniższy film pokazuje jak powinna wyglądać prawdziwa pomoc. A wszystko zaczęło się od tego, że… a z resztą zobaczcie sami.

Niesamowite prawda. Jak taki prosty gest może pomóc. A najlepsze jet to, że ten człowiek, Eric bo tak ma na imię, chciał się podzielić tym co otrzymał. To pokazuje, że nie każdy bezdomny jakiego mijamy na ulicy jest z pogranicza marginesu społecznego.
Powyższy film okazał się tak bardzo popularny a jego autor Rahat dostał masę wiadomości z prośbą o to jak można pomóc Ericowi. Nie zastanawiając się długo postanowił ogłosić w internecie zbiórkę pieniędzy. W dość krótkim czasie zebrał 44 000 $ które w całości przeznaczył na pomoc dla Erica. Wszystko oczywiście uwiecznił na filmie.

Czy nie wydaje się Wam, że taka forma pomocy jest lepsza, niż wydawanie miliomów złotych na głupią stronę www?