Subiektywnie o…

WWDC 2014 – czego możemy się spodziewać

Do konferencji Apple zostało już na prawdę niewiele czasu i jak co roku w sieci pojawia się bardzo dużo plotek dotyczących tego co Apple może zaprezentować na WWCD. Poniżej lista tego czego można się spodziewać, którą sporządził Norbert Cała.

Norbert Cała via ipod.info.pl:

Niewiadomą pozostaje to co zobaczymy na tym keynote, oczywiście mam swoje typy, którym przypisałem wagi – Pewniak, Możliwe, Nie ma opcji.

Pewniak – Prezentacja iOS 8, to że będzie jest pewne, prawdopodobnie też zaraz po konferencji developerzy będą mogli pobrać pierwszą wersję beta, która jak to w przypadku Apple bywa będzie prawie w pełni użyteczna. Nie spodziewam się wielkich zmian w interfejsie użytkownika, w tym roku będzie głównie koncentracja na nowych możliwościach dla developerów.

Pewniak – OS X 10.10, moim zdaniem zobaczymy prezentację nowego systemu w którym spory nacisk będzie położony na zmianę wyglądu, unowocześnienie go i spłaszczenie. Myślę jednak, że developerzy nie dostaną od razu wersji beta, na którą trzeba będzie poczekać około miesiąca.

Możliwe – System Healthbook i jakiś sprzęt czyli zegarek lub opaska monitorująca życie. To całkiem możliwe, ale jak już pisałem raczej jako zestaw API dla „trzecich” producentów, chcących te funkcje umieścić w swoich urządzeniach plus prezentacja takich urządzeń.

Możliwe – System „sprytnego” domu, czyli sterowania urządzeniami domowymi. Jeśli pojawi się taki punkt to też raczej jako pakiet API dla zewnętrznych producentów, na zasadzie WeMo, które Belkin również otwiera dla innych producentów.

Możliwe – Nowy Mac mini, nowa obudowa, nowy procesor, nowe dyski, nowe niższe ceny.

Możliwe – Nowy MacBook Air z matrycą typu Retina. Nie jestem przekonany czy pojawi się wersja 12″ ale jest to prawdopodobne.

Możliwe – Tańsze wersje iMac, raczej bez zmian w specyfikacji, może poza wymianą procesorów na nowsze generacje. Obniżona zostanie cena o około 10-15% czyli tak jak było ostatnio w przypadku MacBooka Air.

Możliwe – Apple TV w innej obudowie i wsparciem dla odtwarzania materiału 4K i programów z AppStore.

Możliwe – Nowości związane z streamingiem muzyki w iTunes.

Możliwe – One More Thing

Nie ma opcji – Nowy iPhone 6, to nie ten moment, to nie ten czas, nie teraz po prostu.

Nie ma opcji – Nowy iPad, patrz wyżej.

Nie ma opcji – Nowy iPod … co ja napisałem, nowy iPod.

Lista wydaje się być rozsądna. Ale jak to zwykle bywa czas pokaże.

Wspólne oglądanie keynote WWDC 2014 Chwila Da Klub
A jeśli chcecie zobaczyć transmisje live to zapraszam do Warszawy do Klubu Chwila gdzie Wojtek wraz z ekipą iMagazine oraz zaproszonymi gośćmi będą relacjonować to co dzieje się na WWCD.