Subiektywnie o…

Google I/O 2014 w skrócie

Już po konferencji Google. Spodziewaliśmy się sporo nowości i tak było, poniekąd. To co zaprezentowało Google podczas tegorocznego keynote można zobaczyć na filmie (który znajdziecie na samym dole). A poniżej to co najważniejsze czyli nowości, nowości, nowości.

Android Wear

Na pierwszy ognień: Android Wear czyli system operacyjny przeznaczony do wszelkiego rodzaju wearables (po naszemu to coś w stylu technologii noszonej?). Na prezentacji David Singleton przedstawił możliwości jakie będzie oferował ten system. Prezentacja była przeprowadzona na dostępnych już urządzeniach LG G Watch, który dostępny jest w dwóch modelach. Niemniej jednak wiele osób spodziewało się prezentacji zegarka Moto 360. Jest to pierwszy smartzegarek który będzie posiadał okrągłą tarczę/ekran.

Android Wear

Android Auto

Coraz popularniejsze staje się integrowanie naszych telefonów z naszymi samochodami. Apple zaprezentowało na ostatnim keynote swoje rozwiązanie. Google nie kazało długo czekać i zaprezentowało swoje rozwiązanie. Bardzo ciekawe jest to w jaki sposób nasz telefon będzie współgrał z systemem w naszym aucie gdyż Android Auto będzie instalowane w naszym telefonie, który będzie podłączany kabelkiem do pojazdu a specjalny przycisk będzie aktywował system. Oprogramowanie będzie oferowało podstawowe (no może nie do końca podstawowe) możliwości jak przeglądanie biblioteki audio/video, nawigacja, czytanie wiadomości a także zbieranie informacji o upodobaniach kierowcy. A wszystko to oczywiście obsługiwane za pomocą komend głosowych. Podobno pierwsze auta wspierające Android Auto opuszczą fabryki jeszcze w tym roku.
Android Auto

Android TV

VOD to bardzo ciekawa koncepcja dostarczania treści multimedialnych do użytkownika. Wideo na życzenie ma jedną zasadniczą przewagę: oglądamy to co chcemy i kiedy chcemy. Google prezentując Android TV udowodniło, że ma coś do powiedzenia w tym temacie. System będzie umożliwiał nie tylko oglądanie filmów, które będziemy mogli wyszukiwać za pomocą komend głosowych. Będzie można powiedzieć urządzeniu, że chcemy zobaczyć najnowsze filmy Walta Disneya lub te które otrzymały Oscara w zeszłym roku. To dość ciekawa funkcja. Ale Android TV to nie tylko dostarczanie treści multimedialnych na duży ekran. To także możliwość grania w gry ze znajomymi oraz wyświetlanie obrazu z naszego telefonu wprost na ekranie TV. A na dodatek wszystko będzie można obsługiwać za pomocą zegarka z Android Wear.
world-of-content

A poniżej film z tegorocznego Google I/O