Subiektywnie o…

Od dziś na blogu mają być same feministki i sami feminiści →

Lipiec, 2014

Paweł Opydo via zombiesamurai.pl:

Bo jeżeli ktoś jest przeciwny feminizmowi, to – jak udowodniłem wcześniej – nie oznacza, że lubi kobiety w długich włosach i sukienkach, tylko przyznaje, że jest przeciwko równouprawnieniu płci. Czyli uważa, że ludzie powinni mieć różne prawa w zależności od tego, czy mają siusiaka czy nie.

Genialny tekst. Jeśli jeszcze nie czytaliście (a to mało prawdopodobne) to koniecznie to zróbcie. Paweł bardzo prosto i dobitnie wyjaśnia czym tak na prawdę jest feminizm. Nie mam pojęcia dla czego feminizm jest tak źle odbierany przez społeczeństwo. Może dla tego, że ludzie nie wiedzą co tak naprawdę kryje się za feminizmem. Może wiki troszeczkę to rozjasni:

Feminizm (łac. femina ‘kobieta’) – ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet. Istnieje wiele nurtów feminizmu, odróżniających się stanowiskami w takich kwestiach jak np. prawa kobiet i płeć kulturowa.

Jeśli nie popierasz feminizmu to znaczy nie jesteś za równouprawnieniem, równouprawnieniem kobiet w tym przypadku, i dopuszczasz do istnienia sytuacji w której ktoś jest ignorowany, spychany na drugi plan czy po prostu dyskryminowany z uwagi na swoją odmienność. Jeśli tak to trzeba się cofnąć do średniowiecza bo tam takie praktyki były na porządku dziennym.