Subiektywnie o…

Slimo – wireless portable iPhone charger →

Lipiec, 2014

Wczoraj wspomniałem o Cabin – takim złączu podobnym do MagSafe. A dzisiaj chciałbym pokazać Wam projekt który wsparłem już jakiś czas temu. A mowa tu o Slimo. Jest to projekt bezprzewodowej ładowarki do iPhonea. Wygląda i zapowiada się na prawdę interesująco. Koniec z podłączaniem kabli. Wystarczy położyć telefon na specjalnej podstawce a Slimo zajmie się resztą. Ładowarka działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej czyli mówiąc po polsku na telefon naklejana jest specjalna naklejka która zawiera cewkę oraz elektronikę odpowiedzialną za ładowanie telefonu. Naklejka ma zakończenie w postaci złącza lightning które wtykam do telefonu. Następnie podłączamy specjalną podstawkę do prądu/złącza USB e komputerze i tyle. Następnie kładziemy telefon na owej podstawce i w ten oto magiczny sposób telefon zaczyna się ładować.

Slimo ma oczywiście swoje wady. Pierwsza z nich to te niezbyt estetyczne napisy na naklejce które widać na poniższym zdjęciu.

Widoczne napisy, które psują nieco wygląd telefonu

Widoczne napisy, które psują nieco wygląd telefonu

Na powyższym zdjęciu część którą naklejamy na tył telefonu wygląda jak by była trochę niestarannie wycięta. Mam nadzieję, że to tylko problem wynikający z faktu, że to prototyp i w wersji finalnej będzie to wyglądało nieco schludniej. Zestaw który zamówiłem kosztował mnie 48£ czyli około 250 zł. Jak tylko go dostane na pewno podzielę się z Wami swoją opinią.