Subiektywnie o…

Czy można było to lepiej rozwiązać?

spidersweb.pl

Wiem, że dla wielu osób takie niedopasowanie interfejsu może nie być sprawą najwyższej wagi, ale dla mnie to ogromna rysa na wizerunku Apple. Fani firmy może są cierpliwi i po prostu poczekają tyle, ile będzie trzeba na aktualizacje swoich ulubionych aplikacji. Mnie jednak niezmiernie irytuje podejście Apple, bo firma robi ze swoich najwierniejszych klientów betatesterów.

Po przeczytaniu artykułu mam dość mieszane uczucia. Dla czego? Bo z jednej strony Pan Piotr ma rację że iOS 8 jest niedopracowany wizualnie w pewnych miejscach. Ale zrzucanie całej winy na Apple za to, że nasze ulubione aplikacje (czy też ulubione aplikacje Pana Piotra) są tu cytat „lekko rozmyte” jest lekko nielogiczne.

Czy według Pana Apple powinno na siłę wymusić na developerach przystosowanie UI aplikacji do nowego rozmiaru ekranu. Swoją drogą już widzę jak to by się skończyło. Zgrzyt, skandal, i jechanie po Apple za takie posunięcie. Ale zastanówmy się jeszcze raz i pomyślmy logicznie przez 5 sekund. Już? I czy dalej wydaje się Wam, że to Apple jest winne temu, że aplikacja nie jest dostosowana do nowych standardów? Czy to Apple jest winne temu, że developerzy, którzy przypominam mieli dostęp do bety iOS 8 dużo wcześniej niż inni, zwlekali z przygotowaniem nowego UI? Serio. To tak jak byśmy winili dostawcę telewizji HD za to, że nasz kineskopowy TV nie wyświetla obrazu w 1080p.