Subiektywnie o…

Pebble, pierwszy prawdziwy smartwatch?

Pebble to jeden z większych, jak nie największy sukces/projekt jako został w całości sfinansowany przez ludzi na chyba najpopularniejszej platformie crowdfundingowej (co to takiego crowdfunding?) jaką jest kickstarter.com. Nie będę opisywał czym jest Pebble. Wystarczy zobaczyć poniższy film lub po prostu zajrzeć na stronę projektu.


Warto zaznaczyć, że pomysłodawca chciał zebrać 100 000 USD a zebrał ponad 10 000 000 USD (tak, tak 10 milionów dolarów). Sukces pełną parą. Nie ma co ukrywać. Ale czy faktycznie Peddle jest taki smart? Okazuje się, że tak. Producent cały czas udoskonala oprogramowanie instalowane w zegarku oraz dodaje nowe funkcje dostępne dla developerów w SDK jakie można pobrać z ich strony. Mimo iż pierwsza wersja, którą posiadam, nie powala wyglądem. Jest plastikowa, rysuje się dosyć łatwo to i tak nie zamienił bym go na inny dostępny na rynku model. Dla czego? Po pierwsze i najważniejsze: zegarek działa ponad tydzień czasu na jednym ładowaniu. Dla mnie to bardzo ważne gdyż nie wyobrażam sobie sytuacji, w której spoglądam na zegarek a tam cisza, nic nie widać bo bateria akurat teraz musiała się rozładować. Po drugie: dostęp do świetnych „cyferblatów” tzw. watchface które poza informowaniem nas o tym która jest godzina potrafią pokazywać inne, przydatne informacje.
PEBBLE. UNCOMPLICATED
Dodatkowo część z nich można sobie dostosować do naszych potrzeb. Developerzy zadbali także o masę przydatnych aplikacji, które można sobie pobrać i zainstalować w naszym zegarku. A wszystko to dostępne jest z poziomu aplikacji (dostępnej zarówno na system Android jak i iOS). No i nie należy zapomnieć o tak oczywistych funkcjach ja wyskakujące powiadomienia praktycznie z wszystkich zainstalowanych w naszym telefonie aplikacji, informacji o połączeniu czy możliwości odczytanie treści wiadomości SMS czy email.
140106C.Steel-Trio-1024x640
A od dłuższego już czasu Pebble dostępny jest w opcji Steal która wygląda po prostu niesamowici i kosztuje 199 USD lub w wersji standardowej za 99 USD. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem smart-zegarka to szczerze mogę polecić Pebble. Za to, cenę nie znajdziesz nic wartego uwagi. No chyba, że Apple w końcu zdecyduje się na produkcję Apple Watch.