Subiektywnie o…

Tim Cook: Jestem dumny z bycia gejem

Parę dni temu Tim Cook ogłosił publicznie że jest gejem, iże jest z tego dumy. Nie mam nic przeciwko jego orientacji seksualnej ale zastanawia mnie jedno. Co daje takie oświadczenie? Osobiście mam gdzieś czy ktoś jest gejem, lesbijką, czy jest czarny, biały, w kropki itp. Nie interesuje mnie to. Nie oceniam ludzi przez pryzmat tego co robią w łóżku.

Ważne co taka osoba sobą reprezentuje, co ma do powiedzenia (jeśli oczywiście mówi sensownie).
Ale jak to zwykle bywa internet jest brutalny, a w zasadzie ludzie którzy siedzą po drugiej stronie monitora i sądzą, że są bezkarni i mogą robić wszystko to co im się podoba, i po takim oświadczeniu można było przeczytać wiele negatywnych, często wyssanych z palca i nie popartych żadnymi dowodami opinii na temat homoseksualistów.
Nie będę przytaczał tu fragmentów, bo są one na prawdę poniżej jakiegokolwiek poziomu. Orientacja seksualna to indywidualna sprawa każdego z nas i nikogo nie powinna ona interesować. Każdy z nas, czy to gej czy lesbijka, jest takim samy człowiekiem. Żyje, pracuje, kocha. Więc zanim zaczniemy kogoś oceniać przez pryzmat jego preferencji zastanów się dwa razy czy warto.