Subiektywnie o…

Instagram robi porządki a ludzie się obrażają.

Kilkanaście dni temu Instagram zabrał się, tak jak obiecywał, za porządki w swoim serwisie. Skupiły się one głownie na usunięciu nieaktywnych już kont oraz tzw. botów. Wydawać by się mogło, że administratorzy powinni już dawno zabrać się za czyszczenie swojego serwisu, i że z ludzie będą ogólnie zadowoleni. Oj jak bardzo się mylili.

Najwięcej zamieszania oczywiście spowodowały gwiazdy ekranu i internetu bo nagle okazało się, że stracili oni sporo „obserwujących”. To nic, że były to konta fikcyjne, nieaktywny i spamujące. Najważniejszy jest fakt, że spadała im liczba obserwujących co, w ich rozumieniu, przełożyło się na spadek ich „zajebistości”. Część z nich domaga się nawet przywrócenia liczby fanów sprzed czyszczenia serwisu. Część z nich jak znany raper Ma$e (co to za gość?, który z 2 mln followersów spadło do zaledwie 271 tys. Pan tak bardzo oburzył się tym faktem, że w ramach protestu postanowił skasować swoje konto i obrazić się na Instagrama. tylko na co lub na kogo? Na ludzi, który przestali korzystać z serwisu? To przecież normalne. Użytkownicy przychodzą i odchodzą. Tak to już jest. A fakt, że liczba jego fanów rośnie słabo może świadczyć tylko o jednym prawda.
Z tej okazji serwis 64px przygotował specjalną listę 100 najpopularniejszych użytkowników na Instagramie, na której można sprawdzić jak duże straty ponieśli ci najpopularniejsi.
I na sam koniec mała rada dla tych wszystkich którzy stracili swoich followersów:

niech Wam żal dupy nie ściska. Zamiast użalać się na narzekać jaki to Insta jest zły zabierzcie się do roboty i postarajcie się zbudować prawdziwą listę aktywnych użytkowników.