Subiektywnie o…

23 finał WOŚP. O co w tym roku posądzimy Owsiaka?

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. W tym roku pewnie też zostanie pobity kolejny rekord i Orkiestra zbierze jeszcze więcej pieniędzy. To co robi Jurek Owsiak jest niesamowite. Przez te wszystkie lata, w tym jednym konkretnym dniu udało mu się zebrać wszystkich dobrych ludzi, którzy tak jak on chcą pomagać innym. W ciągu tego jednego dnia WOŚP robi więcej dobrego dla naszego kraju i ludzi niż nasz nieszczęsny rząd.

Ale jak to zazwyczaj bywa, w chwili kiedy pojawiają się pieniądze i to duże pieniądze zawsze znajdzie się ktoś kto będzie doszukiwał się przysłowiowej dziury w całym. Co roku oskarża się Owsiaka o to, że potajemnie wyprowadza pieniądze z fundacji, że zatrudnia swoją żonę i płaci jej 9000 zł za pracę. Co roku to samo i co roku nowe, szokujące fakty. Nie wiem dla czego ale my, Polacy mamy niesamowicie drażniącą przypadłość objawiającą się niepohamowaną chęcią zaglądania do czyjegoś portfela. I nie ma znaczenia czy ktoś zarabia więcej czy mniej od nas. Bo skoro zarabia więcej od nas to na 100% coś jest nie tak i jak najszybciej trzeba się dowiedzieć co, a jeśli zarabia mniej to pewnie w domu dzieje się coś złego.
Dla tych wszystkich, którzy uważają, że Owsiak kradnie pieniądze mam taką mała radę [1]:

Wstańcie, zacznijcie biec przed siebie a prędzej czy później ściana sama się znajdzie.

Facet poświęca cały swój czas, energię na prowadzenie organizacji. WOŚP to nie tylko ten jeden dzień w roku. Poza organizacją finału ludzie w niej pracujący zajmują się pozyskiwaniem nowych darczyńców (bo jak wiadomo pieniędzy nigdy za wiele, a ludzi ich potrzebujących przybywa), organizują przetargi, dostarczają sprzęt i tak dalej. Prowadzenie fundacji to nie jest praca na parę dni w roku. Trzeba sobie to uświadomić. Tak samo jak fakt, że życie kosztuje a skoro Jurek Owsiak poświęca cały swój czas na prowadzenie fundacji to dla czego nie miał by dostawać wypłaty? Życie jest jakie jest, jedzenie nie spada z nieba a rachunki same się nie zapłacą. Ludzie zacznijcie myśleć racjonalnie.

  1. Działa zawsze i wszędzie