Subiektywnie o…

Taki sobie Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge

Przyznam szczerz, że całkowicie zapomniałem o zorganizowanej wczoraj konferencji Samsunga i nie oglądałem jej na żywo, a sądząc po tym co można przeczytać w sieci nie mam zamiaru jej oglądać. Dla czego? A no dla tego, że Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge nie są aż tak fajne jak się okazuje.

Na oficjalnej stronie można przeczytać że:

Firma Samsung Electronics zaprezentowała dwa nowatorskie pod każdym względem smartfony – GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge. Modele te wyznaczają nowy standard wzornictwa, jakości wykonania i parametrów. Najlepszego gatunku materiały połączono z najbardziej zaawansowaną technologią firmy Samsung, zapewniającą niedoścignione wrażenia w korzystaniu z urządzenia mobilnego.

Nowatorskie? Co, poza aparatem, który ma być podobno „jaśniejszy” od konkurentów jest takie nowatorskie w tych telefonach? Zagięty ekran? Bajer, z którego niewiele da się wycisnąć. Ewentualnie będzie można pochwalić się znajomym na imprezie jaki to nasz telefon ma bajerancki, wygięty ekran. I tyle. Nic nowatorskiego, nic co sprawiło, że ludzie na prezentacji powiedzieli „wow, to jest coś”.

Bez owijania w bawełnę” Samsung zżyna pomysły od Apple i to bardzo. Oba, nowe modele są tego ewidentnym przykładem. Szkło na tylnej obudowie telefonu, podobno wzmocnione w jakiś sposób, niewymienialna bateria oraz brak slotu na kastę Micro SD. To wszystko już było.
Ale żeby nie było, że tak strasznie uwziąłem się na nowe modele Galaxy. Urządzenia są ładne, dobrze zaprojektowane, starannie wykonany. Pod maską także prezentuje się bardzo dobrze. I tu pojawia się problem: telefon jest po prostu dobry. I to tyle. Nie da się tego inaczej opisać. Spowodowane jest to tym, że Samsung pomiędzy premierami swoich flagowych słuchawek systematycznie wprowadza nowości do ich „biedniejszych” wersji. Skutkuje to tym, że podczas prezentacji S6 i S6 Edge w zasadzie nie było o czym mówić bo to wszystko już kiedyś było.

Podsumowując konferencję jednym zdaniem: było dobrze i tyle, sprzęt jest na prawdę dobrej jakości i na pewno będzie wart swej ceny.