Subiektywnie o…

Recenzja: Quad Lock – Bike Kit

Zacznijmy od tego, że niecały miesiąc temu zdecydowałem się w końcu na kupno roweru. Krótkie ale dość intensywne poszukiwania i jednoślad wybrany [1]. Po kupnie roweru przyszedł czas na dokupienie niezbędnego osprzętu: światełka, błotniki, zabezpieczenie przed kradzieżą oraz oczywiście licznik. O ile trzy pierwsze elementy udało się kupić szybko i bez większego wysiłku to przy wyborze licznika pojawiły się już pewne komplikacje. W końcu nie zdecydowałem się na żaden z oferowanych w sklepie modeli. Stwierdziłem, że poszukam czegoś online. Po chwili googlowania stwierdziłem, że najlepszym wyborem będzie kupno uchwytu na rower.
Oczywiście rozwiązań tego typu jest sporo. Niestety większość z nich nie wzbudziło mojego zainteresowania już samym wyglądem. Po prostu sprawiały wrażenie mało bezpiecznych [2]. W końcu udało się. Wybór padł na zestaw Quad Lock.

To znajdowało się w kopercie.

To znajdowało się w kopercie.

Zamówiłem swój zestaw na stronie producenta i zaczęło się czekanie [3]. Po około 20 dniach czekania paczka w końcu dotarła.
Zacznę od tego, że wszystko jest ładnie spakowane w eleganckie pudełko z okienkiem, o którym dowiedziałem się dopiero po wyciągnięciu wszystkiego z środka.

Wszystko ładnie widać przez okienko, którego ja oczywiście nie zauważyłem.

Wszystko ładnie widać przez okienko, którego ja oczywiście nie zauważyłem.

W opakowaniu znajdziemy niewiele bo cały system mocowania Quad Lock jest wyjątkowo prosty. Tak więc do dyspozycji mamy:

  • Quad Lock Bike Mount PRO
  • 2 duże oraz 2 małe gumowe pierścienie do zamocowania zestawu do kierownicy
  • 2 nylonowe zaciski
  • Mini instrukcję pokazującą jak to wszystko zamonotwać
Elementy mocujące zestaw do kierownicy.

Elementy mocujące zestaw do kierownicy.

Wszystko montuje się niezwykle prosto i zajmuje to na prawdę niewiele czasu. Po zamontowaniu uchwytu na kierownicy wszystko prezentuje się niezwykle elegancko.

Uchwyt zamocowany. Nie jest to trudne i zajmuje niewiele czasu.

Uchwyt zamocowany. Nie jest to trudne i zajmuje niewiele czasu.

Oczywiście aby zamocować telefon w uchwycie Quad Lock potrzeba czegoś więcej. Nasz telefon musi się znaleźć w specjalnej obudowie, która umożliwi jego zaczepienie do uchwytu. Sama obudowa wykonana jest z bardzo miłego w dotyku, miękkiego tworzywa, które z tylnej części przechodzi w twardy plastik z którego zrobione jest mocowanie. Ponadto w zestawie znajdziemy tzw. poncho, które ochroni nasz telefon w razie deszczu.

Tył obudowy zakładanej na telefon z widocznym zaczepem do mocowania.

Tył obudowy zakładanej na telefon z widocznym zaczepem do mocowania.

Podsumowując: Quad Lock Bike Kit to bardzo dobry wybór. Wszystkie elementy wykonane są starannie i w wysokiej jakości materiałów. Dodatkowym atutem Quad Lock jest fakt, że poza zestawem do mocowania telefonu do roweru mamy także możliwość dokupienia akcesoriów pozwalających zamontować telefon w samochodzie czy też na ramieniu.
Niestety w związku z pracą oraz lekko niesprzyjającą ostatnio pogodą nie udało mi się sprawdzić podczas jazdy jak zachowuje się ten zestaw.

  1. 1. Wybór padł na model Kross Level R4
  2. 2. Nie wiem jak to inaczej określić
  3. 3. Można tego uniknąć zamawiając Quad Lock w zgsklep.pl. Jest nieco drożej niż u producenta ale paczka na pewno przyjdzie szybciej.