Subiektywnie o…

3mk Flexible Hybrid Glass – mini recenzja + mikro konkurs

Wczoraj, z małymi perypetiami ale jednak, dotarła do mnie paczka od 3mk.pl – sklep internetowy w której znajdowało się szkło ochronne. A dokładniej 3mk Flexible Glass. Jest to, jak mozna przeczytać na stronie producenta

3mk FlexibleGlass to jedyne dostępne na rynku hybrydowe szkło nowej generacji, które dodatkowo charakteryzuje niewielka grubość zaledwie 0,2mm.
Dzięki połączeniu najlepszych cech folii i szkła 3mk FlexibleGlass jest odporne na pękanie i 2,5x wzmacnia wyświetlacz zwiększając ochronę nawet w ekstremalnych sytuacjach.
Perfekcyjne dopasowanie osiągnięto dzięki laserowej produkcji. Hybrydowe szkło posiada wszelkie otwory na czujniki i kamerę. Ponadto gwarantuje bardzo przyjemne wrażenie braku dodatkowej warstwy ochronnej na wyświetlaczu oraz zachowanie pełnej wrażliwości na dotyk. W odróżnieniu od zwykłego szkła 3mk FlexibleGlass jest bezpieczne dla użytkownika w przypadku zbicia.
3mk FlexibleGlass to bardzo wysoka ochrona wyświetlacza. Zastosowanie innowacyjnych powłok ceramicznych daje twardość na realnym poziomie 7H. Najszybszy montaż bez bąbelków dopełnia zastosowanie naklejek pozycjonujących Fit-In™.


3mk Flexible Hybrid Glass-1

Brzmi zachęcając. A jak jest na prawdę? W kopercie znalazłem bardzo zgrabne pudełeczko a w nim wszystko to czego potrzeba do bezproblemowego zamontowania szkła: oczywiście szkło, specjalna ściereczka do czyszczenia ekranu oraz usuwacz bąbli powietrza w postaci kartonowej szpatułki. Sam proces przyklejania Flexible Hybrid Glass jest niezwykle prosty przez zastosowanie specjalnych naklejek montażowych, które pozwalają precyzyjnie dopasować szkło do ekranu.

3mk Flexible Hybrid Glass-3

3mk Flexible Hybrid Glass-2

Po prostu ustawiamy wszystko tak jak ma być i mocujemy do telefonu. Dzięki takiemu zabiegowi nic nie ma prawa się przesunąć. Następnie odchylamy Flexible Hybrid Glass, czyścimy ekran dołączoną ściereczką, i odklejamy pierwszą z foli zabezpieczających szkło (oznaczaną nr 1). Usuwamy bąbelki powietrza, które mogą się pojawić za pomocą dołączonej szpatułki a na sam koniec odklejamy kolejną folie ochronną (oznaczoną nr 3) i po sprawie.

3mk Flexible Hybrid Glass-4

Szkło jest na prawdę dobrze dopasowane i na pierwszy rzut oka nie zwraca się na nie uwagi. Dopiero po dłuższej chwili widać, że coś jest naklejone na wyświetlacz. Ale najważniejszą dla mnie sprawą jest fakt, że Flexible Hybrid Glass nie wpływa w żaden sposób na działanie ekranu dotykowego. Wszystko działa tak jak gdyby ekran nie był zabezpieczony. Dotyk jest precyzyjny i bardzo czuły.
Oczywiście to czy szkło od 3mk spełni swoje zadanie będę mógł powiedzieć za jakiś czas. Ale wszystko wskazuje na to, że Flexible Hybrid Glass spełni swoje zadanie.

== mikro konkurs ==
W paczce poza samym szkłem znajdował się także kupon na 30% zniżki na kolejne zakupy. Trafi on do jednej z osób, które udostępnią ten wpis.