Subiektywnie o…

Wikipedia blokuje edycję wpisów dla posiadaczy Neostrady

Jak można przeczytać na stronie Wikipedii:

W dniu 15 sierpnia 2015, po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat, zakresy dynamicznych adresów IP usługi Neostrada operatora Orange zostały zablokowane na okres jednego roku. Powodem blokady są długotrwałe, notoryczne wandalizmy, polegające na niszczeniu i kasowaniu treści artykułów encyklopedycznych, stron współpracy oraz stron użytkowników, trollowaniu, obrażaniu i stosowaniu gróźb karalnych wobec innych użytkowników, propagowaniu postaw nazistowskich i gloryfikowaniu zbrodniarzy wojennych. Jako że operator nie reagował na wysyłane e-maile z prośbami o interwencję, a inne możliwości rozwiązania sytuacji zostały wyczerpane, podjęliśmy decyzję o blokadzie edycji dla niezalogowanych użytkowników korzystających z usług tego operatora.

Po protu mi wstyd. Nie wiem jakie korzyści przyniosło tym debilom niszczenie czyjejś pracy. Wikipedia to niezwykle przydane narzędzie. Wiele osób z niego korzysta, wiele osób cytuje definicje w niej zawarte w swoich pracach czy artykułach.

Śmiem twierdzić, że nawet ci którzy przyłożyli rękę do tego idiotycznego procederu nie raz sami z niej korzystali. I niestety znów mała grupa ludzi robi coś wybitnie idiotycznego a cierpi przez to cała reszta.