Subiektywnie o…

TIDAL za darmo. Wystarczy mieć telefon w Play

Bardzo, bardzo dobra informacja. Od dzisiaj [1] wszyscy posiadacze telefonów na abonament mogą zupełnie za darmo korzystać z wersji Premium TIDALA. Mało tego, można to robić przez 2 lata, tak dwa lata. A co z użytkownikami telefonów na kartę? Play przygotował dla nich specjalną ofertę. Może nie jest ona aż tak imponująca jak w przypadku abonamentu ale i tak warto.

Kilka technicznych szczegółów dotyczących usługi:

   Jest to oferta bez zobowiązań
   Nie trzeba podpisywać jakiejkolwiek umowy z Play czy TIDAL
   Promocję można w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć
   Po promocyjnym okresie 24 miesięcy przełączenie do wersji płatnej TIDAL nastąpi tylko jeśli aktywnie korzystamy z usługi przez ostatnie 60 dni przed końcem bezpłatnego okresu (dodatkowo powiadomienie o końcu okresu bezpłatnego dostaniemy także smsem).
   Jeśli włączycie promocję, ale nie będziecie korzystać z TIDAL, zostanie on automatycznie wyłączony po 24 miesiącach

Transmisja danych niestety jest rozliczana z naszego pakietu. Ale jeśli nie posiadamy pakietu transmisji danych można za 5 zł miesięcznie aktywować specjalny pakiet, który sprawi, że transmisja danych związana z korzystaniem z TIDAL nie będzie doliczana do rachunku lub nie zmniejszy posiadanego pakietu transmisji danych.

Wymagania jakie należy spełniać mając prepaid to:

   Telefonie z kartą SIM prepaid i systemem Android
   Od momentu aktywacji do godziny 23:59 (w dniu aktywacji)
   Koszt dostępu: 1 zł
   Płacicie tylko wtedy, kiedy chcecie słuchać muzyki
   Usługa bez zobowiązań i subskrypcji
   Usługa wymaga WiFi lub włączonej transmisji danych
   Aktywacja przez aplikację TIDAL na systemie Android (najnowsza wersja aplikacji od 5.11)


Oczywiście jeśli chcemy korzystać z programu na innych systemach nie ma problemu. Można to zrobić logując się w Play24 i aktywować promocję. Otrzymacie od TIDAL SMS z loginem i hasłem którzym można będzie się zalogować.
Oferta jest niezwykle ciekawa zwłaszcza, że w porównaniu z konkurencją koszty są znikome. TIDAL posiada też niezwykle bogatą bibliotekę muzyki, w której praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Ja jak na razie nie zamierzam przesiadać się na TIDALA. Spotify w wersji Premium całkowicie mi wystarcza. No i nie bardzo mam ochotę przenosić wszystkie swoje playlisty do nowego programu. Cóż, jestem trochę leniwy.

 1. To jest od 05.11.2015r.