Subiektywnie o…

Szpak? Margaret? A ja chcę aby na Eurowizji zaśpiewała Maryla Rodowicz

Eurowizja „organizowana corocznie od 1956 roku paneuropejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). 23 maja 2015 wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii.” [1].

W założeniach miał to być konkurs piosenki, który miał zacieśniać więzi między krajami członkowskimi. Nie wiem dla czego podczas wybierania zwycięzcy konkursu, który będzie reprezentował nasz kraj jest zawsze tyle emocji. Zwłaszcza, że według mnie ten konkurs już od dawna przestał być konkursem jako takim a stał się kolejnym sposobem na wyrażenie przez inne państwa swojego zdania na temat innych krajów biorących udział w koncercie. Ktoś nam podpadł to damy mu 1 punkt. Chcemy się komuś przypodobać dajmy mu 10 punktów. Proste.
Dziwi mnie też obecna sytuacja, w której fani Margaret domagają się aby to ona, zamiast Michała Szpaka, który wygrał głosowanie, zaśpiewała w konkursie bo jak twierdzą „Jesteśmy bardzo niezadowoleni, że to Michał Szpak będzie reprezentować nasz kraj na Eurowizji. Margaret z piosenką Cool Me Down ma największą szanse by dać Polsce zwycięstwo. Czy chcecie, żeby Polska nareszcie wygrała konkurs? To podpiszcie petycje!”. Czegoś tu nie rozumiem. Szpak wygrał publiczne głosowanie prawda. Margaret zajęła drugie miejsce. Mówiąc wprost przegrała. W publicznym głosowaniu w którym brali udział ludzie. Wysyłali SMSy, dzwonili czy jak tam jeszcze można było głosować. Nie rozumiem czym kierowała się osoba, która wpadłą na pomysł odwołania Michała Szpaka. Wygrał bo tak to działa. Miał więcej głosów, jego piosenka spodobała się większości oglądających eliminacje. Domaganie się, aby zmienić wynik jest porąbane. Uzasadnienie w stylu „nasze jest lepsze bo my tak sądzimy” to żadne uzasadnienie. Ludzie na prawdę chyba nie mają co robić z wolnym czasem i zajmują się rozpętywaniem takich głupich afer.

A tu proszę bardzo. Obie piosenki. Sami możecie ocenić, która z nich jest lepsza.

  1. Cytat z Wikipedii