Subiektywnie o…

Uważaj! On na pewno chce się wysadzić w powietrze.

Widzisz faceta powyżej? Uważaj on na pewno chce się wysadzić w powietrze!
Taka myśl nasuwa mi się się przez ostatnie kilka dni. Dla czego? A to dla tego, że w mediach, zwłaszcza w tych internetowych, narasta straszna fala stronniczości i nienawiście w stosunku do obcokrajowców. Każdy kto jest chociażby nieco innego koloru skóry od razu brany jest za Taliba, szuszfola i brudasa [1], który na pewno ma złe zamiary i chce wyrządzić krzywdę pierwszej napotkanej osobie.

Kurwa! Czy ludzie na prawdę są aż tak ograniczeni? Czy na prawdę trzeba patrzeć na innych jedynie przez pryzmat stereotypów i uprzedzeń? Przecież nie każdy Arab to od razu członek ISIS, zamachowiec czy przestępca tak samo jak nie każdy Francuz to maminsynek i nie każdy Polak to złodziej i krętacz. Oczywiście to co się wydarzyło w ostatnim czasie jest straszne. Niewątpliwa tragedia gdyż zginęli niewinni ludzie. Ale to co się wydarzyło potem jest tak samo straszne. Ludzie nagle ogłupieli i zaczęli katować każdego kto nie jest „nasz”. Budki z kebabami i ich Bogu ducha winni właściciela nagle, z dnia na dziń stali się obiektem prześladowań. Takie postępowanie niczym nie różni się od tego co zrobili ci mężczyźni. W taki sposób zachowują się tylko ludzie o ograniczonej inteligencjim, którzy zostali w jakiś sposób zmanipulowani przez innego człowieka a wydaje mi się, że w naszym kraju ludzie są raczej inteligentni i żyją w określonych standardach społecznych oraz w określonym systemie prawnym.
Zapamiętajcie: nie mierzmy wszystkich jedną miarą. Każdy człowiek, istota ludzka to osobne indywiduum i dopóki się go nie pozna dopóty nie można wydawać na jego temat osądów a tym bardziej wymierzać samosądów. Od tego mamy w naszym kraju system sądownictwa, policję, prokuraturę i inne tego typu organy.

foto: Charles Roffey / Some rights reserved

  1. Sformułowania użyte tylko w celu podkreślenia ich negatywnego wydźwięku. Nie jest moim zamiarem obrażanie żadnej z grup etnicznych